Detail podujatia
Galakoncert - World Music Festival Bratislava 2017
Dátum 23. 9. 2017
Miesto Ateliér Babylon
21.-24. septembra sa v centre Bratislavy bude konať medzinárodný World Music Festival 2017, ktorý na svojom exkluzívnom galakoncerte uvedie špičkových hudobníkov.

V Ateliéri Babylon sa 23. septembra predstavia 3 elitné projekty world music.

Karolina Cicha je momentálne jeden z najzaujímavejších speváckych zjavov na poľskej scéne. Hrá na množstve nástrojov súčasne a používa rôzne vokálne techniky, ktoré sama vymyslela. Jej úspešný album 9 jazykov je spoluprácou s multiinštrumentalistom Bartom Palygom. Piesne na tomto albume skomponovala k textom v jazykoch etnických menšín regiónu Podlesie. Výsledkom je moderný mix štýlov, v ktorom majú obaja protagonisti priestor ukázať všetky rozmery svojho talentu.

Renaud Garcia-Fons je francúzsky kontrabasista, ktorého tvorbu rešpektujú tak fanúšikovia jazzu aj world music. Renaud je virtuózom, ktorý si vyslúžil nálepku „Paganini kontrabasu“. V jeho diskografii nájdete albumy s hudobníkmi z rôznych hudobných kultúr sveta. V Bratislave sa predstaví s tureckým virtuózom na nástroj kemenče, Deryanom Türkanom. Ponúknu jedinečný spoločný koncert najväčšieho a najmenšieho sláčikového nástroja.

Bulharská skupina Oratnitza zaujala už albumom Folktron (2016) a predovšetkým energickými live koncertami. Táto kapela prináša dubstep, ethnofusion spolu nástrojmi ako bulharský kaval, didgerido, gajdy a cajon. Speváčky, ktoré preslávili bulharské viachlasy v zoskupeniach Mystery of Bulgarian Voices a Cosmic Voices from Bulgaria obohacujú zvuk kapely o nový rozmer. Bulharské polyfónne spevy sú pojmom, ako fungujú v spojení s nadupaným D´n´B sa máte možnosť presvedčiť na záver galakoncertu.

www.worldmusicfestival.sk

Kúpiť vstupenky

Predpredaj vstupeniek skončil.
Ticketing system is
powered by tootoot.fm