Detail podujatia
Liberal Festival 2018
Dátum 27. 4. 2018
Čas 20:00
Miesto Ateliér Babylon
COP pripravilo pre vás nultý ročník Liberal Festival 2018. Základnou myšlienkou festivalu je propagovať vo verejnosti demokratické hodnoty ako demokracia, sloboda, zodpovednosť, ľudské práva či tolerancie. Je potrebné, aby sme ich každý deň bránili, pretože nie sú samozrejmé a kedykoľvek o ne možeme prísť. Napokon výročie februára 1948, ktoré si v tomto roku pripomíname, je toho najlepším svedectvom.

Festival je zameraný na mladých ľudí, pretože tvoria budúcnosť a zodpovednosť bude ležať na ich pleciach. Sú to deti slobodných pomerov, do ktorých sa narodili a preto si neuvedomujú, aká vzácnosť to z hľadiska dejín vlastne je. Žijeme najslobodnejšie časy a rovnako žiadna generácia doteraz nemala ani také príležitosti a ani tak neprosperovala, ako tá súčasná.
Každá generácia mladých ľudí si písala svoj vlastný príbeh - či už to bolo obdobie fašizmu, komunizmu do roku 1989 alebo následne po mečiarizme a návratu do Európy, ktorý sa naplnil vstupom Slovenska do EÚ a NATO. Dnešnej generácií mladých ľudí takýto príbeh chýba. Čo je príbehom alebo zápasom o ktorý bojuje? Korupcia? Lepšie školstvo poskytujúce kvalitné vzdelanie? Západná orientácia krajiny v čase pochybností o morálke západných štátov, ktorú šíri na internete kremeľská propaganda? Starnutie obyvateľstva a menej detí, ktorých sa do spoločnosti na Slovensku rodí ? Alebo niečo iné?

Preto organizujeme Liberal Festival 2018, aby sme spájali tých, čo chcú poznať odpovede o budúcnosti. Nie o tom čo sa stane, to nikdy nevieme. Ale odpovede o nás a našich cieľoch a túžbach.

Program

16.00-17.30 hod
Téma: @DiktatOnlinu:
Hostia:
Standa HRUŠKA, YouTuber ČR, StandaShow,
Roman Krpelan, hovorca prezidenta SR
Moderuje Michal Havran

18.00-19.30 hod.
Téma: Revolúcie a Realita
Hostia:
Milan Kňažko, herec a politik
Táňa Sedláková, iniciatíva Za slušné Slovensko, organizátorka protestov
Moderuje Marián Balázs

20.00-21.30 hod.
Téma: Konečne víťazstvo demokracie
Hostia:
Iveta Radičová, sociologička a expremiérka SR
Moderuje: Michal Havran

22.00-23.00 hod.
Koncert hudobnej skupiny Nocadeň