Detail podujatia
BANDA - Telegrafy Tour 2018
Dátum 10. 10. 2018
Čas 19:00
Miesto Ateliér Babylon
Medzinárodne úspešná slovenská worldmusic skupina Banda pokrstí 10.októbra 2018 o 19.00 v Ateliéri Babylon svoje nové CD.

Po medzinárodne úspešnom albume Banda jedna (2010 ) a nápadito, dynamicky a moderne spracovanými ľudovými piesňami v albume s názvom hraBanda (2014) prichádza skupina Banda so svojím tretím albumom.

BANDA je slovenská world music skupina, ktorá prezentuje slovenskú etnickú hudbu v modernom spracovaní. Vznikla v roku 2003 a jej členovia sú muzikanti s dlhoročnými skúsenosťami v interpretácii nielen folklórnej hudby.
Skupina sa inšpiruje slovenskou tradičnou hudbou, no do svojej hudby vkladajú aj prvky bluesu, jazzu, beatu, popu a folklóru iných národov (balkánskych, keltských, slovanských). Ich živá produkcia je dynamická, pestrá a interpretačne pôsobivá.

Debutový album s názvom Banda jedna vydali až v roku 2010 prostredníctvom Pavian Records. V októbri 2011 sa album umiestnil vo World Music Chards Europe na 8. priečke, čo je najlepšie umiestnenie slovenskej skupiny v histórii.

Druhý štúdiový album s názvom hraBanda vyšiel v roku 2014. Presadil sa nielen v európskom (14. miesto vo World Music Chards Europe (I/2015), ale aj americkom (4. miesto v Global Village Top 40 Albums For February 2015) a globálnom priestore (pieseň Nadeja 1. miesto nepretržite júl až október 2015 v Top 40 Tracks of World Music Charts by Ethnocloud http://ethnocloud.com/world-music/charts)​

Gerald Seligman, bývalý riaditeľ festivalu WOMEX a zakladateľ prestížneho world music labelu EMI Hemisphere po zhliadnutí ich koncertu napísal: "Banda je skupinou excelentných hudobníkov, ktorí prišli na to, ako pridať elementy súčasnej hudby do stáročia existujúcich tradícií bez toho, aby sa stratilo vzrušenie z nového a integrita starého".

Svoj nový album s názvom Telegrafy pokrstia na koncerte 10.októbra v Ateliéri Babylon


Členovia Bandy sú:
Samo Smetana (husle, mandolína, spev)
Alžbeta Lukáčová (cimbal, heligónka, spev)
Ivan Hanula (viola, mandolína, buzuki, spev)
Peter Obuch (kontrabas, spev)
Eva Brunovská (spev, keyboard)
Igor Ajdži Sabo (bicie, spev)