Detail podujatia
ONE DAY JAZZ FESTIVAL JESEŇ 2019
Dátum 12. 11. 2019
Čas 19:00
Miesto Ateliér Babylon
ONE DAY JAZZ FESTIVAL prichádza opäť s výnimočným program v rámci jesennej edície už 11.ročníka festivalu.
Uvádza nové rozmery v programovej náplni, kde sa na jednom pódiu sa predstavia hviezdy svetovej i domácej hudobnej scény ako ARON HODEK & FRIENDS /SK, CHRIS DAVE & THE DRUMHEDZ /USA VALIHORA PROJECT.

Ďalšie koncerty pod hlavičkou ONE DAY JAZZ FESTIVAL budú pribúdať. Nenechajte si ujsť neopakovateľný hudobný zážitok a príďte spolu s nami odštartovať ONE DAY JAZZ FESTIVAL už 12.novembra do Ateliéru Babylon v Bratislave.
Vstupné sa bude postupne navyšovať!

line up:
Valihora Project - Tribute To Tower of Power /SK
Aron Hodek & Friends /SK
Chris Dave & Drumhedz / USAMartin Valihora
Martin Valihora (* 4.máj 1976, Bratislava) je slovenský hráč na bicie nástroje a perkusie. Narodil sa v hudobníckej rodine, jeho otec Dušan Valihora bol profesionálny basgitarista a jeho mama Jana Beláková speváčka. Valihora študoval klavír v rokoch 1986-1987, kedy prešiel na bicie a začal chodiť na lekcie ku slovenskému bubeníkovi Oldovi Petrášovi. „Boli to veľmi silné a krásne pocity naplnenia, po ktorých som túžil od malička. Hrať na bicích bol môj sen už od nepamäti. Prežíval som pocit obrovskej vášne vždy, keď som sa dostal do ich blízkosti.“ V rokoch 1990-1992 študoval bicie a perkusie na Konzervatóriu v Bratislave, v štúdiu hry na bicie pokračoval na svetoznámej Berklee College of Music v Bostone. Napriek dlhým rokom života a práce za veľkou mlákou, Martin nezanevrel ani na svoje slovenské hudobné projekty a aktivity, vďaka čomu sa stal v roku 2000 držiteľom prestížneho titulu „Najlepší inštrumentalista roka“. Viac ako 20 rokov je Martin Valihora označovaný za jedného z najvyhľadávanejších štúdiových hráčov do hudobných projektov v Európe i USA. Za hranicami Slovenska svoje meno najväčšmi preslávil dlhodobou spoluprácou s virtuóznou japonskou klaviristkou Hiromi Uehara. Hral a hrá vo viacerých domácich aj medzinárodných zoskupeniach (Mezzoforte, trio Depart Refire a trio Ovsepian, Camarda, Valihora), spolupracoval a spolupracuje s množstvom domácich aj zahraničných spevákov a muzikantov (Oskar Rózsa, Vardan Ovsepian, Daniele Camarda, Eugen Vizváry, Juraj Griglák, Richard Müller, Gabo Jonáš, Andrej Šeban, Ron Affif, John Shannon, Mitch Cohn a ďalší). Je zakladateľom a riaditeľom festivalu One Day Jazz Festival, podieľa sa na džezových predstaveniach v Divadle Aréna.


Áron Hodek

ÁRON HODEK je pravdepodobne najslávnejším svetovým basgitaristom, ktorý má menej ako desať rokov. Jeho instagramový profil sleduje už takmer 200 000 followerov a jeho úžasnú virtuozitu a talent už osobne ocenili také veličiny ako Quincy Jones alebo Timbaland. Vďaka podpore SOZA ako aj zakladateľa festivalu One Day Jazz Martina Valihoru absolvoval začiatkom tohto študijnú cestu do Ameriky. Okrem rôznych ďalších aktivít si na veľtrhu NAMM v Los Angeles zahral so svetoznámym Richardom Bonom a ich spoločné vystúpenie má už na YouTube 5 miliónov. Aron od firmy Legee Custom Guitar dostal Aron malú napodobeninu legendárnej basgitary Jaca Pastoriusa.


Chris Dave & Drumhedz

Rodák z amerického Houstonu (*1973) nie je pre návštevníkov One Day Jazz festivalu neznámy. Už v roku 2014 vystupoval v košickom Kulturparku a polhodinový záznam z tohto koncertu na svojom YouTube kanáli zverejnil aj uznávaný portál Drummerworld. Chris "Daddy" Dave, podľa časopisu Rolling Stone patrí medzi 100 najlepších bubeníkov na svete. Na hudobnú scénu nastúpil koncom 80-ych rokov a odvtedy na jeho konte pribudli stovky nahrávok, na ktorých sa podieľal z najrozličnejších oblastí popu, jazzu, hip-hopu a r&b. Jeho meno nájdete na nahrávkach takých známych mien ako Adele, Beyoncé, Wynton Marsalis, Pat Metheny, Lupe Fiasco, Me'shell N'Degeocello, TLC, Toni Braxton, Erykah Badu, A Tribe Called Quest, Michelle Williams, Dianne Reeves, Maxwell a mnohých ďalších. V roku 2018 vyšiel na legendárnej značke Blue Note album Chris Dave And The Drumhedz, ktorý sa dočkal výborných recenzií.