Poznámka

KATARZIA & Valihora & Minárik & Band: Krst CD Agnostika

Agnostika poster

Na druhom albume s názvom Agnostika rozoberá Katarzia témy medziľudských vzťahov tejto doby, európsky individualizmus, voľnosť a slobodu v kontraste so zakódovanými spoločenskými predsudkami a výchovou v rodinnej bunke. Rozpor medzi tým, čo by sme mali robiť podľa morálneho a spoločenského zákona a tým, po čom naozaj túžime.

Album je spojením výrazných muzikantských osobností a energií, rôznych rukopisov a tým posúva moje pesničky do iného levelu. Spolu s Katarziou nahrali album Marek Minárik, Martin Valihora, Vladko Mikláš, Albert Romanutti a Lukáš Mutňanský, ocitli sa tam aj ďalší umelci ako Robert Roth. Na jeseň 2016 môžete skladby v tejto hudobnej zostave počuť naživo na koncertnom turné po slovenských a českých mestách.

Vladimíra Gahérová, Pravda, 05.10.2016
http://kultura.pravda.sk/hudba/clanok/407027-rezenzia-katarzia-v-agnostike-veri-na-poeziu-nedokonalosti/
"Katarzia zpívá krásnou, měkkou slovenštinou, která, přísahám bohu, hřeje jako voňavý perník čerstvě vytažený z pece, navrch meruňková
marmeláda, jako letní večerní sluníčko, když mně šmírá po zádech. S angličtinou si maximálně chytře hraje a její texty dosedají na
hudbu jako šlehačka na sachr. Nejsou tu žádné pózy ani vyšroubovaná sdělení: občas nĚco padne mimochodem (Deti čo umierajú od hladu sú
ďaleko...) a nejsou to jenom písničky, ale poezie (A to čo riešim, riešilo sa stále/už písal o tom Mihálik aj Válek...)."

 Viac info o novom albume TU.

Facebook: https://www.facebook.com/events/178687015873836/

POLE DANCE

a8d98133-b037-4ba9-9638-59e7896410e7

Slovak Pole Sport & Art Championship 2016

Beánia

Študentská akcia.

TIMNA BRAUER & ELIAS MEIRI ENSEMBLE (A, IL), PREßBURGER K. B. (SK, SRB),...

klezmer

PREßBURGER KLEZMER BAND (SK, SRB) - TSVANTSIK YORN (20 YEARS), TIMNA BRAUER & ELIAS MEIRI ENSEMBLE (A, IL) - SONGS OF JERUSALEM

ATELIER BABYLON

Koncert v rámci festivalu KlezMORE Viedeň - Bratislava

Známych festivalov židovskej kultúry v Európe nie je veľa. Možno z nich spomenúť festivaly v Krakove, Budapešti, Londýne, Weimare, Fürthe a Ľvove. A potom KlezMORE v pre Bratislavčanov neďalekej Viedni (www.klezmore-vienna.at). Festival KlezMORE Vienna sa konal v rakúskej metropole desať rokov a počnúc rokom 2014 pokračuje už spoločne v spolupráci so slovenským hlavným mestom. Festival KlezMORE patrí medzi európske top festivaly židovskej kultúry, vystúpili na ňom najväčšie esá židovskej hudby (napr. nositelia prestížnej ceny Grammy - americkí The Klezmatics a poľskí Kroke, holandský Amsterdam Klezmer Band, Timna Brauer & Elias Meiri Ensemble známa úspešným reprezentovaním Rakúska na IBU Eurovision Song Contest). Festival trvá cca. mesiac na prelome októbra a novembra, pozostáva z desiatok kultúrnych podujatí spojených s kulinarikou a je sprevádzaný hojnou diváckou účasťou.

Bratislava, napriek tomu, že Židia po storočia tvorili jej neodmysliteľnú súčasť, a napriek tomu, že sa v nej stále nachádzajú významné židovské pamiatky, dlhodobo nemala vlastný „židovský" festival. Aj preto sa v roku 2014 zrodila idea takýto festival organizovať, a to v spolupráci dvoch hlavných miest a pod jednou značkou. Na bratislavskej časti premiérového spoločného ročníka sa na významných scénach predstavili kvalitní interpreti zo šiestich krajín (Srbsko, Česko, Lotyšsko, Rusko, Veľká Británia a Slovensko), čo diváci ocenili hojnou účasťou. Na ostatnom ročníku hudobná úroveň gradovala a predstavili sa umelci až z ôsmich krajín (Arménsko, Srbsko, Slovinsko, Ukrajina, Spojené štáty americké, Rakúsko, Maďarsko a Slovensko).

„Bratislavská" časť festivalu bude aj tento rok tvoriť jeho menšiu časť. Avšak, určite nie bezvýznamnú. Už teraz sa počíta s
vystúpeniami troch hudobných zoskupení, a v závislosti od výšky finančných príspevkov aj tanečným workshopom, prednáškou o židovskej Bratislave a prehliadkou židovských pamiatok Bratislavy.
Interpreti vystupujúci tento rok v Bratislave patria k celosvetovej špičke svojho žánru a budú headlinermi celého festivalu.

Otvárací galakoncert festivalu sa uskutoční tento rok v Bratislave 4. novembra 2016 o 19.00 hod.. Pódium v renomovanom bratislavskom klube Ateliér Babylon bude patriť multižánrovému zoskupeniu umelcov z troch krajín sveta - Rakúska, Izraela a Trinidad a Tobago pod názvom TIMNA BRAUER & ELIAS MEIRI ENSEMBLE v programe SONGS OF JERUSALEM.
www.brauer-meiri.com
Speváčka Timna Brauer s jemenskými koreňmi je absolútnou svetovou špičkou v oblasti world music, pričom k jednému z vrcholov jej doterajšej kariéry patrí reprezentácia Rakúska na renomovanej speváckej súťaži EUROVISION SONG CONTEST. Jej partner v hudobnom, ale aj súkromnom živote, Elias MEIRI má povesť jedného z najlepších svetových jazzových klavíristov. Okrem tohto zoskupenia na galavečere vystúpi aj domáci PREßBURGER KLEZMER BAND, nositeľ prestížneho ocenenia RADIO_HEAD AWARD za najlepší album v kategórii world&folk.

Cena lístkov:

Predpredaj: 10 EUR / koncert

_Cena je limitovaná do 30.09._

V deň konania koncertu: 12 EUR

Festivalpass (oba koncerty):

18 EUR

_Cena je limitovaná do 30.09._

www.ticketportal.sk

 

VICTOR WOOTEN TRIO ft. DENNIS CHAMBERS and BOB FRANCESCHINI

victorwooten214203174 1185194091552466 5483700883568951070 n

Victor Lemonte Wooten je americký jazzfunkový skladateľ, producent, aranžér a multiinštrumentalista, ktorý bol za svoju tvorbu päťkrát odmenený cenou Grammy. Ako člen kapely Béla Fleck & The Flecktones získal ako basgitarista viac ocenení, ako ktorýkoľvek iný basák na svete. Ako jediný sa tiež viac ako raz stal Basgitaristom roka podľa časopisu Bass Player - tento titul mu bol udelený dokonca trikrát. 
Ako dvojročného Victora brat zaúčal do techniky hry na basu, a keď mal šesť, spolu s bratmi hral ako predskokan na koncertnej šnúre Curtisa Mayfielda. Neskôr svoje zručnosti zlepšoval pod dohľadom Stanleyho Clarka, Larryho Grahama i Bootsyho Collinsa. 
So Steveom Bailym založil "Bass Extremes" a vydali skvelú inštruktážnu knihu a CDčka pre basgitaristov. Prvý Victorov sólový album A Show of Hands bol vyhlásený za jednu z najvýznamnejších basových nahrávok vôbec. 
Victor Wooten pokračuje v produkovaní skvelých albumov – či už v spoluprácach so špičkovými hudobníkmi alebo sólovo, a intenzívne sa venuje svojej veľkej vášni: šíreniu posolstva hry na basgitaru prostedníctvom kurzov a seminárov. 
V novembri príde do Bratislavy s novým triom, ktoré vytvoril spolu s Denisom Chambersom na bicie a Bobom Franceschinim na saxofóne.

ADAM ĎURICA - krst CD

adam durica

Krst nového albumu Adama Ďuricu.

Beánia - INE KAFE

Beánia

J.A.R. - Dan Bárta, Roman Holý, Ota Klempíř, Michael Viktořík

FullSizeRender

Česká funková kapela J.A.R. na čele so spevákom Danom Bártom prichádza do Bratislavy! Už 10.novembra v bratislavskom klube Atelier Babylon!
Vstupenky si môžete zakúpiť priamo cez našu stránku, v sieti Ticketportal, alebo v koncertnej službe Tootoot.

THE 69 EYES (FIN)

the69eyes13626994 1143426889032116 636582248017840966 n

Headliner: THE 69 EYES (FIN)

Support:

Dátum/Date: 12.11.2016 (Sobota/Saturday)
Start: 20:00

Mesto/City: BRATISLAVA (Slovakia)
Club: Atelier Babylon

LÍSTKY/TICKETS:
23€ - ticketportal
https://www.ticketportal.sk/event.aspx?id=17374


V prípade otázok nás kontaktujte na facebooku alebo e-mailom ( Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. ).
If you have some questions, just contact us to our facebook or e-mail ( Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript. ).

Ak chcete byť informovaný o všetkých naších akciách a koncertoch, pridajte sa k nám na facebooku: www.facebook.com/6Xpromotion

If you wanna be in touch with us and know about all our concerts and events, just join us on facebook: www.facebook.com/6Xpromotion

Ateliern Babylon sa nachádza asi 1-2 min. pešo od Tesca na Kamennom Námesti.

PopKorn v meste - MEDIAL BANANA, LAVAGANCE, MALALATA, WALTER SCHINTZELSSON

Popkorn v meste - 15.11. 2016 Babylon Bratislava

4 koncerty a party az do rána!!!

PopKorn v meste - MEDIAL BANANA, Lavagance, MALALATA, Walter Schnitzelsson a na afterparty DJ Mikroman.

To by si mal vidieť a počuť!
Pre každého návštevníka bude pripravené vrecúško s popkornom PopKorn Family.

JELEN - Vlčí srdce Tour 2016

jelen14344792 1320020378010348 1605600707860490099 n-

 

Po úspešnom období debutového albumu Svetlo v tme prichádza skupina Jelen so svojou druhou doskou Vlčí srdce, ktorá vyšla 7. októbra pod labelom SinglTon / Universal Music. Kapela Jelen sa s novým repertoárom chystá na jesenné turné, ktorého vrcholom bude koncert vo Veľkej sále pražskej Lucerny.
 
Album Vlčí srdce sa po textovej stránke zaoberá najmä tematikou koncov a nových začiatkov. "Doska je hlavne o návratoch ku koreňom. Preto sa v piesňach opakujú tradičné motívy ako láska, smrť, cesta. Myslím si, že človek nemá zabúdať, odkiaľ prichádza, "líči frontman skupiny Jindra Poliak, ktorý je zároveň autorom textov.
 
Na rozdiel od debutovej nahrávky Svetlo v tme vznikala novinka v už ustálenej zostave, do tvorby nových piesní sa zapojili všetci členovia kapely. Produkciu si opäť vzal na starosť osvedčený Martin Ledvina, ktorého už skupina považuje v podstate za svojho ôsmeho člena. Jelen tú čerpá zo svojich folkových koreňov, do piesní ale prestupuje aj povestná koncertné energie, s ktorou v posledných dvoch rokoch dobýva česká pódia.
 
Na počúvanie albumu momentálne z éteru láka harmonická pieseň Klidná jako voda. Jindra Polák ju pôvodne napísal pre svoju dcéru, nakoniec sa z nej ale stala oslava všetkých žien. "Zhodili sme sa v kapele, že naše ženy v nás vyvolávajú pocit istoty, máme sa kam vracať, a to nás veľa drží nad vodou," vysvetľuje svoju inšpiráciu.
 
Na doske Vlčí srdce hosťuje spriaznená pesničkárka Kateřina Marie Tichá, ktorá si zaspievala v songu Slnovrat, v dvoch skladbách dostala priestor Vu Thao Chi, talentovaná vietnamská speváčka z Plzne. Špecifická je hneď úvodné skladba Sám sebou, postavená netradične iba na vokáloch bez hudobného sprievodu. V blízkej dobe príde iste vhod aj pieseň Vánoční, ktorá tému sviatkov podáva z tej druhej, o niečo smutnejšej stránky.
 
Sprievodné turné k novému albumu začne Jelen koncom októbra v Českých Budějoviciach, naprieč Českom bude putovať až do decembra. Finálový koncert prebehne 3. decembra v pražskej Lucerne, kde kapela prvýkrát zahrá samostatne vo Veľkej sále. Hosťom turné bude vedľa Kataríny Márie Tichej aj objav posledných mesiacov, pesničkár David Stypka, ktorý so svojou kapelou Bandjeez nedávno vydal EP Jericho a teraz chystá plnohodnotné album.
 
Rozsiahlym turné Jelen zavŕši koncertne mimoriadne nabitý rok. "Tento rok sme si zahrali aj na najväčších festivaloch, a to častokrát vo skvelých časoch. Najviac nás ale teší, že hudbu stále robíme pre radosť, zachovávame si pozitívnu energiu vnútri kapely a nevytráca sa z toho láska k muzike. Stále fungujeme na báze priateľstva, sme skoro ako rodina, a to je ešte dôležitejšie ako počet ľudí na koncerte, "uisťuje Jindra Polák.
 
Album Vlčí srdce nadväzuje na platinovú prvotinu Světlo ve tme z roku 2014, ktorá neskôr vyšla aj v reedícii s duetom Co bylo dál? s Janou Kirschner. Z role nováčikov sa skupina rýchlo etablovala medzi stálice tuzemskej hudobnej scény, okrem iného získala hudobné ocenenie Anděl a napevno sa zabývala v line-upe popredných domácich festivalov.
 
Len počas tohto leta odohrali cez stovku vystúpení, vrátane série majáles alebo Kryštof Kempov. Koncerty skupiny Jelen v letnej sezóne videlo vyše 300 tisíc fanúšikov.
 
 
VLČÍ SRDCE TOUR 2016
16. 11. 2016 - Bratislava - ATELIER BABYLON

Začiatok koncertu: 20:00
Door open: 19:00

Lístky sú v predaji v sieti Ticketportal.

Jelen-1

 

 

 

 

 

 

KORBEN DALLAS + špeciálny hosť Cambiar La Música

zakladny format 1

Korben Dallas + špeciálny hosť Cambiar La Música 

Predpredaj vstupeniek:

Ticketportal: http://bit.ly/2bRBoH9

 Korben Dallas sa na jeseň sústredia najmä na prípravu nového štúdiového albumu, ktorý by mal vyjsť na jar 2017. Popritom ale odohrajú aj sériu štyroch koncertov, na ktorých sa ako špeciálny hosť predstaví dievčenský spevácky zbor Cambiar La Música. Korbeni sa s dievčatami stretli na pódiu letného festivalu, a ich vystúpenie kapelu očarilo natoľko, že sa rozhodli pozvať ich na spoločné jesenné koncerty.

19. 11. Bratislava – Ateliér Babylon

 

Korben Dallas sa za pár rokov vypracovali z undergroundovej scény na jednu z najžiadanejších slovenských klubových a festivalových kapiel. Debutovým albumom Pekné cesty zaujali kritikov, výraznejšie sa presadili s druhým albumom Karnevalová vrana. Na Radio_Head Awards 2013 získali ceny za najlepší album, singel (Otec) a najlepšiu koncertnú kapelu. V roku 2014 skupina vydala tretí album Banská Bystrica, v roku 2015 album so symfonickým orchestrom Kam ideme.

 

Cambiar La Música je dievčenský spevácky zbor z Pohronskej Polhory. Dievčatá sa venujú rôznym žánrom zborovej hudby, ktoré interpretujú špecifickým spôsobom. Ich repertoár zahŕňa hudbu klasickú, gospelovú, muzikálovú, no najmä folklórnu hudbu z rôznych krajín sveta (Bulharsko, Indonézia, Filipíny, Írsko, atď.). Dievčatá sú víťazkami viacerých súťaží, ako sú medzinárodná súťaž Praga Cantat 2014, medzinárodná súťaž V. F. Bystrého 2015, a celoštátna súťaž Mládež spieva 2014 aj 2016.

TEMNÉ KECY

temne kecy

FLAMENCO - POL VAQUERO

Viac info TBA

Beánia

Beánia

Beánia

Študentská akcia

Private Party

 private party

 

CIRQUE EXOTIQUE (BURLESQUE)

Burlesque show

OLEN CESARI & BAND /it/

Viac info čoskoro.

BARBORA ŠVIDRAŇOVÁ

Barbora Švidraňová

ROMAN HORKÝ & KAMELOT

Kamelot-kapela-pozadi

Kamelot je súčasná česká hudobná skupina pochádzajúca z Brna. Vznikla v roku 1982 a celou jej históriou ju sprevádza zakladateľ a frontman Roman Horký, ktorý je až na výnimky autorom všetkých textov aj hudby k piesňam skupiny. V ankete časopisu Folk & Country bol Kamelot v rokoch 1993 až 1999 zakaždým zvolený skupinou roka a šesť jeho albumov bolo ocenených ako album roka.

Brnenská legenda Kamelot zahrá pre svojich bratislavských fanúšikov v stredu 30.11. v Ateliéri Babylon. Cena lístka: 10 EUR.

Začiatok koncertu: 20:00

Lístky je možné zakúpiť prostredníctvom siete Ticketportal.

Beánia

Beánia v Babylone.

PARTY - SUVERENO & DJ TAGER - Krst + hostia

SUVERENO a DJ TAGER, viac info TBA

UPRISING WINTER EDITION

FullSizeRender 13

Siedmy ročník zimného Uprisingu je tu! Hlavnou hviezdou bude kultová francúzska kapela a vlajková loď európskeho reggae, Dub inc. Tí prídu na Slovensko exkluzívne predstaviť svoj nový album "So What". Vidíme sa 3.decembra v Ateliéri Babylon.

Program doplní ešte niekoľko zaujímavých hostí, ktorých vám predstavíme už čoskoro.

▬▬▬▬ LINE-UP ▬▬▬▬
DUB INC (fr)
...
...
...
...

▬▬▬▬ INFO ▬▬▬▬
Uprising Winter Edition 2016
3. December 2016
Ateliér Babylon, Bratislava, Slovakia

lístky / tickets: www.ticketportal.sk/event.aspx?id=22873&idpartner=91

MIKULÁŠ

Event

Beánia

Beánia v Babylone.

IGOR KMEŤO ml. - Oni chcú ma mať

FullSizeRender 12

Private event

event

BEN CRISTOVAO

ben cristovao

Koncert Bena Cristovaa.

TEATRO MOLIÉRE

Teatro Moliére 

Event

Private event

Private party

party2

FestofKAA

      festofkaa

Koncert

Viac info TBA

LUCIA ŠORALOVÁ a hostia

LSunnamed 1

TV SHOW

Viac info čoskoro.

Stand Up Comedy

divadlo masky

CHINASKI A ČEKOVSKÝ - RESONUJÚCE VIANOCE

4. rocnik podujatia RESONUJUCE VIANOCE.

Party

5

TBA

TBA

VOO VOO

Voo Voo v Babylone.

Event

Private event

SPIRITUAL KVINTET

Spiritual Kvintet

SMOLA A HRUŠKY

smola a hrusky promo2014 6

Party

Viac info TBA

Koncert - TBA

Viac info TBA

CHINASKI

Koncet skupiny Chinaski. Viac info TBA.

IVAN MLÁDEK & BANJO BAND

Viac info čoskoro.

Event

Private event

XINDL X

Dvojkoncert skupiny XINDL X. 

Po úspešnom jesennom turné sa skupina XINDL X vráti na babylonské pódium a odohrá hneď 2 koncerty, počas ktorých zahrá všetky svoje hity! Vstupenka platí na oba koncerty a na každom z nich zaznejú iné piesne!

XINDL X

Dvojkoncert skupiny XINDL X. 

Po úspešnom jesennom turné sa skupina XINDL X vráti na babylonské pódium a odohrá hneď 2 koncerty, počas ktorých zahrá všetky svoje hity! Vstupenka platí na oba koncerty a na každom z nich zaznejú iné piesne!

Divadlo

divadlo

M.I.N.E. & OCEÁN

Koncert skupiny M.I.N.E. Viac info TBA.

Fest HOSPITALITY

Viac info TBA

TBA

AD

POSLEDNÍ RECITÁL MARTY KUBIŠOVÉ

Posledný recitál Marty Kubišovej

Dance Party

viac info TBA