Poznámka

CORY HENRY 'THE REVIVAL' A JACOB COLLIER

Jazzzzzzzzzz3948827627548006411 n     

Senzácia minuloročných džezákov sa vracia do Bratislavy! Jeden zo zakladajúcich členov Snarky Puppy – Cory Henry, sa premiérovo predstaví v Bratislave. Slovenská premiéra čaká aj zázračné dieťa, multinštrimentalistu, speváka a showmana Jacoba Colliera. Obidva skvelé koncerty budú súčasťou Jarných Bratislavských jazzových dní 2. júna v bratislavskom Ateliéri Babylon.

Cory Henry je jedným zo zakladateľov projektu Snarky Puppy, ktorého je stále pevnou súčasťou. Na jesenný koncert do Bratislavy síce nemohol pricestovať, fanúšikom to však vynahradí teraz. Na jarné džezáky pricestuje s čerstvým sólovým albumom Revival. Henry patrí medzi najlepších hráčov na hammonde všetkých čias. Okrem kapely sa venuje množstvu vlastných projektov, hráva s hudobníkmi ako Bruce Springsteen, Robert Glasper, The Roots a ďalší.

Spevák a multiinštrumentalista Jacob Collier má len 21 rokov a jednoznačne patrí medzi najnápaditejších mladých hudobníkov. Jeho hudbu ovláda improvizácia, inšpiruje sa jazzom, brazílskou hudobu, ale aj triphopom, soulom, groovom či folkom. Prerazil cez internet a YouTube, kde si získal milióny fanúšikov, medzi nimi aj prominentné hviezdy Pat Metheny, Steve Vai, Chick Corea či Herbie Hancock. S poslednými dvomi menovanými sa predstavil aj v rámci spoločného koncertu na Montreaux Jazz Festivale. Do Bratislavy pricestuje s čerstvým debutovým albumom In My Room a pre fanúšikov má pripravenú multiinštrumentálnu one-man show.

CORY HENRY

Cory Henry

Cory Henry je slávny americký hráč na hammondoch, ako devätnásťročný začínal v kapele Kennyho Garretta. Henry je talentovaný multiinštrumentalista, na orgáne značky Hammond je ale priam geniálny. Už teraz ho spomínajú medzi najlepšímihráčmi všetkých čias.

Henry je jedným zo zakladateľov a stále súčasťou tvrdého jadra Snarky Puppy, no na pamätnom koncerte slávnej kapely na posledných jesenných jazzákoch sme ho v zostave nezažili. Vynahradí nám to teraz: do Bratislavy príde s čerstvým sólovým albumom Revival. Vystúpi spolu s mimoriadne talentovaným bubeníkom Brentonom Taronom Lockettom, ktorý hráva aj s hviezdami ako Prince či Erykah Badu.

Cory Henry popri Snarky Puppy a sólových projektoch ako Cory Henry & The Funk Apostles spolupracuje s plejádou talentovaných a vychytených hviezd. Hral s hudobníkmi ako Robert Glasper, Bruce Springsteen, The Roots, Michael McDonald, Boyz 2 Men či NAS.

JACOB COLLIER

JacobCollier

Jacob Collier je vnímaný ako jeden z celosvetovo najvýraznejších a najnápaditejších mladých hudobníkov. Primárnymi inšpiráciami Collierových pesničiek sú jazz, spev a improvizácia, ale v hudbe v Londýne žijúcejo mladíka nájdeme vplyvy vážnej aj brazílskej hudby, á capella, groove, triphop, gospel, folk aj soul.

Spevák a multiinštrumentalista Collier má 21 rokov. Prerazil na Youtube silou vlastného talentu. Tak ako milióny iných, na internete si ho našli a obľúbili aj jeho prominentní fanúšikovia Pat Metheny, Steve Vai, Take 6, Chick Corea a Herbie Hancock. Poslední dvaja menovaní ho pozvali ako predskokana na spoločný koncert na Montreux Jazz Festival, a to ešte pred vydaním debutového albumu. Ten s názvom “In My Room” vychádza mesiac po jeho koncerte na Jarných Bratislavských Jazzových Dňoch. Collier nedávno spolupracoval aj so skupinami Snarky Puppy a Take6.

Jacob Collier príde do Bratislavy s takým živým vystúpením, aké vidieť a počuť len výnimočne. Bude to šarmantné aj geniálne multiinštrumentálne one-man show, uvidíme budúcu superhviezdu jazzu. Na pódiu bude hromada nástrojov, na ktorých bude hrať sám Collier. Zázračné dieťa jazzu privezie aj vizuálnu show, ktoré umocní jedinečný hudobný zážitok.

KINGA GLYK

 T7K1049

Kinga Glyk basistický talent z Poľska vystúpi na Jarných Bratislavských Jazzových Dňoch so svojou blues jazzovou skupinou - Irek Głyk (bicie), Piotr Matusik (kláves), Andrzej Gondek (gitara)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Konferencia

konferencia

Konferencia v Babylone

 

 

  

 

 

MAFIÁNSKE HISTORKY

FullSizeRender 9

Šťavnaté, nebezpečne vtipné a mafiánsky úspešné divadelné predstavenie známych hercov z populárneho sitcomu Mafstory vás zatlačí do sedadiel tak, až vás riť bude bolieť. Príďte si vychutnať komédiu z drsného prostredia slovenskej mafie nabitú nekorektným humorom.

Autori zábavného predstavenia Mafiánske historky za posledné roky úspešne prešpikovali slovenské javiská ako vyhladovaná myš ementál. Odvážnym spôsobom si uťahujú z ostrých chlapov podsvetia, a keďže jazyk tohto prostredia je nevyberaný, predstavenie sa odporúča pre dospelých divákov. Tých však čaká neutíchajúce rehotanie sa na výkonoch štvorice hercov Peter Batthyány, Peter Sklár, Igor Adamec a Martin Vanek.

16. 6. (štvrtok)
Štart: 20:00 hod.
Lístky: https://www.ticketportal.sk/performance.aspx?idp=152895

Partneri: CITYLIFE.SK, kamdomesta, Dobré noviny

Event

POCTA FREDYMU

TONY MOISES - Pozvanka - Fredyho 50 - 1024x512 mm resp px - nahlad 02

 

Stand Up Comedy

Zábavný program v Babylone.

 

 

  

 

 

MATISYAHU

FullSizeRender 8

Koncom júna do Bratislavy zavíta americký spevák Matisyahu, ktorý je považovaný za jednu z najväčších svetových hviezd reggae. Pokračovateľ Boba Marleyho vystúpi aj so svojou kapelou 28. júna 2016 v bratislavskom Ateliéri Babylon. Prvých 100 najlacnejších lístkov je už k dispozícii na stránke www.orepole.sk.

Matisyahu, vlastným menom Matthew Paul Miller, je na svetovej hudobnej scéne netradičným zjavom: Ortodoxný žid zmýšľaním aj zovňajškom, pohupujúci sa do rytmu reggae a šíriaci posolstvo o mieri na Blízkom východe, ktorý propaguje aj častou spoluprácou s moslimskými umelcami.

Pred štyri rokmi si dal z hlavy dole jarmulku, oholil sa a z "chasidskej reggae superstar", ako ho dovtedy prezývali médiá, zo dňa na deň zmenil imidž na usmievavého lámača ženských sŕdc a dvojníka Jamieho Lannistera zo seriálu Game of Thrones. S vierou sa nerozlúčil, ale nepotrebuje ju už toľko prejavovať navonok: "Mám to vo svojom vnútri, nemusím to nosiť na sebe," vyhlásil v nedávnom rozhovore.

Vegán, ktorý za svoje vzory označuje Boba Marleyho, The Police a americké ska-punkové kapely ako The Mighty Mighty
Bosstones či Sublime, je podľa magazínu Billboard najlepším súčasným reggae umelcom, za "najpozoruhodnejší zjav na
reggae-scéne" ho označuje aj life-styleový magazín Esquire.

Matisyahu má na konte päť radových albumov, jednu výberovku a štyri živé albumy, počas svojej koncertnej kariéry okrem
iného "predskakoval" Stingovi a spolupracoval s interpretmi ako Avicii, Travis Baker či Wyclef Jean.

Bratislavský koncert bude mixom jeho najväčších hitov ako Jerusalem či King Without A Crown a materiálu z jeho zatiaľ
posledného albumu Akeda. Na tom sa Matisyahu vyrovnáva so zmenami vo vlastnom živote, najmä s rozpadom dlhoročného vzťahu
a - na rozdiel od predchádzajúcej tvorby - rieši skôr osobné ako náboženské témy.

Lístky:
www.orepole.sk

Videá:
Sunshine (2012)
https://youtu.be/E_Vt4MlbM0c

Jerusalem (2006)
https://youtu.be/GYr4Fz14C6w

King Without A Crown (2005)
https://youtu.be/ChV5BZ8SmS0

Youth (2005)
https://youtu.be/k9Kf4esMvdE


Tickets & more info:
www.orepole.sk

Private event

Private event.

PaGAGnini - v rámci festivalu Viva Musica

990x200 pagag

piatok 5. august 2016, 20:00 hod.

Ateliér Babylon

Pagagnini

Temperamentná hudobno-divadelná show v podaní virtuózneho sláčikového kvarteta zo Španielska Projekt PaGAGnini prináša diela veľkých majstrov klasickej hudby v novom hudobnom šate so štipkou humoru a typického španielskeho temperamentu. Kvarteto tvoria štyria špičkoví hudobníci, ktorí klasickú hudbu elegantne a nápadito kombinujú s inými hudobnými žánrami ako folk alebo rock. Zoskupenie má na svojom konte niekoľko prestížnych ocenení z Anglicka, Nemecka a, samozrejme, zo Španielska. Na Viva Musica! festivale sa predstavia v slovenskej premiére.

VIVA MUSICA! FESTIVAL

Viva Musica! festival predstavuje jedinečný koncept mestského letného hudobného festivalu, ktorého hlavnú myšlienku možno zhrnúť do dvoch slov – klasika inak. Festival vznikol v roku 2005 v Bratislave s ambíciou vytvoriť letný festival s naozaj hodnotným umeleckým prínosom. Od svojho prvého ročníka ponúka ľuďom to najlepšie z klasickej hudby, ktorú sa snaží prezentovať netradičným spôsobom, na netradičných miestach a v netradičných kontextoch a rúcať tak mýty o tzv. „vznešenej“ nude, s ktorou by si mohli ľudia túto hudbu často spájať. Viva Musica! svojim návštevníkom každý rok prináša exkluzívne hudobné projekty v podaní špičkových domácich a svetových umelcov a teší sa neustále rastúcemu záujmu širokej poslucháčskej verejnosti. V rámci 11 úspešných ročníkov Viva Musica! festivalu sa uskutočnilo viac ako 100 koncertov. Na 15 festivalových pódiách (Hlavné námestie, Bratislavský hrad, Reduta, Stará tržnica, Nádvorie Starej radnice, Dóm sv. Martina a ď.) vystúpilo viac ako 170 špičkových domácich a zahraničných umelcov a umeleckých zoskupení, pričom koncerty festivalu počas jeho doterajšej histórie navštívilo celkovo viac ako 100 000 divákov. Viva Musica! dnes patrí k najväčším medzinárodným hudobným festivalom na Slovensku a jeho obľúbenosť z roka na rok rastie.

Viac info: www.vivamusica.sk

WORLD MUSIC FESTIVAL

festival

WORLD MUSIC FESTIVAL

festival

Koncert

Koncert v Babylone

BUTY

buty-nestandard1

Koncert skupiny BUTY v BABYLONE.

DIVADLO SKLEP

Divadlo Sklep - Mlýny

Pražské Divadlo Sklep oslavuje 45 rokov !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Na motivy divadelnej hry Václava Havla a Karla Bryndy „Život před sebou“.
Kultové predstavenie a najúspešnejšia dráma divadla Sklep všetkých čias. Večný konflikt dobra a zla, pravdy a lži, svedomia a morálky v každom z nás, a to všetko v zelenom, lebo tento príbeh videný monoklom nemilosrdného humoru sa odohrá v malej vojenskej posádke kdesi v Čechách na pozadí tuhej totality konca päťdesiatych rokov.

Úprava: Jiří Fero Burda, Jan Slovák, David Vávra
Hrají: Jiří Fero Burda, Jan Slovák, David Vávra / Robert Nebřenský, Tomáš Hanák, František Váša, Milan Šteindler / Ondřej
Trojan, Zdeněk Marek, Petr Koutecký, Monika Načeva / Hana Pafková

STAVBÁRSKE SRDCE

<p>

Študentská Party

Študentská party v Babylone.

Event

event

Private event

Event

event

Private event.

KONFERENCIA

 

 

SIMA MARTAUSOVA

  

 

 

 

 

 

 

  

SUPERGROUP

 A9B3569

Časopis Rock&Pop společně s rádiem Beat uspořádal v průběhu roku 2012 anketu, jejímž cílem bylo sestavit první českou kapelu snů. Čtenáři a posluchači si skutečně dali záležet a formace s názvem SUPERGROUP.CZ spatřila světlo světa. Nejvíce hlasů, pak získal Michal Pavlíček, který se k případné budoucnosti SUPERGROUP.CZ vyjádřil m.j. takto: "Pro všechny zúčastněné, je tato přízeň hudebních fanoušků milá i příjemná zároveň. O případné budoucnosti tohoto projektu zatím nepadlo zásadní rozhodnutí, ale jako reakci na fanouškovské "referendum" jsme se rozhodli zhmotnit SUPERGROUP.CZ koncertním, cca hodinovým jednorázovým vystoupením."
Avizované jednorázové "zhmotnění" mělo premiéru 6. března 2013 na čtvrtém brněnském Beatfestu, jenž byl zřejmě i díky této skutečnosti šest týdnů předem beznadějně vyprodán…

SUPERGROUP.CZ :
Bicí nástroje: Miloš Meier (DYMYTRY, BSP,ex-Leaders! TRIO MICHALA PAVLÍČKA)
Basová kytara: Vladimír "Guma" Kulhánek (T4, ANNA K, ETC, KRAUSBERRY, FLAMENGO)
Kytara: Michal Pavlíček (STROMBOLI, PRAŽSKÝ VÝBĚR, BSP, BIG HEADS)
Klávesy: Roman Dragoun (T4, PROGRES 2, STROMBOLI, FUTURUM)
Housle: Jan Hrubý (ETC, BLUES BAND LUBOŠE ANDRŠTA, FRAMUS 5)
Zpěv: Kamil Střihavka (BSP, NO GUITARS!, LEADERS! , MOTORBAND)

 

HORKÝŽE SLÍŽE

23 - 1600x1200

Horkýže bude 13. októbra v Babylone pokoj - prídu Horkýže Slíže! No ty koky! 

23 - 1600x1200

 


XINDL X

Xindl X a jeho najväčší a najdlhší koncert!
S kapelou odohrajú počas koncertu všetky pesničky zo všetkých piatich albumov - od debutového Navod ke čtení manuálu až po nový album Z kola ven, ktorý vychádza v septembri.
Vzhľadom na to, ze pôjde o 60 pesničiek, bude koncert rozdelený do dvoch večerov, pričom jeden lístok platí na oba večery!
20.10.2016 - Ateliér Babylon - Bratislava

xindl x

 

Konferencia

    

Konferencia

    

ABBA /sk/

Najväčšie hity legendárnej skupiny – naživo – na nerozoznanie od originálu.
Skupina ABBA SLOVAKIA po vypredanom koncerte na konci roka 2015 opäť prichádza do Ateliéru BABYLON s ďalším koncertom. Pripravili sme si pre Vás nové skladby a nový svetelný design.
Zabavte sa a zaspievajte si s najlepšou slovenskou revivalovou kapelou na vyše 2 hodinovom koncerte hitov ako Super Trouper, Money Money Money, The Winner Takes It All, I have Dream, Dancing Queen, Mamma Mia, Thank You For The Music a ďalšie.
Hudobný a svetelný koncert iba pre Vás vo Vašom meste.

Vstupenky si môžete zakúpiť v sieti Ticketportal, ako aj online na tomto linku.

 

Divadlo

Divadelné predstavenie

 

 

Event

   

 

 

  

J. A. R.

FullSizeRender

M.I.N.E.

 

 

 

JELEN

   

 

 

 

 

 

 

Private Party

 

 

Koncert

Koncert v Babylone

Private event

FestofKAA

      

Koncert

<p></p>

SILVESTER