Poznámka

ROCK´N ROLL SWING PARTY

babylon 9.9.


9.9.2016 môžete v  klube Babylon na nám. SNP č 14 zažiť jedinečný večer, v ktorom bude dominovať temperamentný Rock´n´roll skupiny Fire Balls z Brna a swing v podaní Happyband Orchestra z Trenčína.

Večer elektronickým swingom okorení aj Fabio Camminatiello alias dj Kam z Talianska a DJ-i z New Model Rádia. Akciu podporí aj Jack Daniels, vďaka ktorej si budete môcť vychutnať nápoje za lákavú cenu.

Skupina The Fireballs vznikla v roku 2001 v Brne. Do roku 2016 mali za sebou viac ako osemsto vystúpení po Českej republike aj v zahraničí. Ich repertoár tvoria najmä skladby z obdobia klasického rock n rollu s presahom do rhythm n blues a jump swingu najmä z rokov 1950-1962. Ide o hity, ktoré zložili a hrali Bill Haley, Chuck Berry, Fats Domino, Jerry Lee Lewis, The Jodimars, Louis Jordan, The Treniers a ďalšie, avšak aj o skladby menej známe, novšie, staršie, v angličtine, v slovenčine aj čisto inštrumentálne.

Dôraz kladú najmä na autentický zvuk, swing, imidž a divokú pódiovú show. Na javisku nechýba rad pôvodných artefaktov z konca 50. rokov - účinkuje s nimi zbierka originálnych starých mikrofónov Shure z rokov 1947-1960, oválny bubon Trixon Speedfire či niekedy dokonca viac ako 50 rokov stará zvuková aparatúra s nevyhnutnou páskovým ozvenou.

The Fireballs Ste mohli vidieť napríklad na najväčšom európskom RnR festivale Summer Jamboree v Taliansku, medzinárodnom Rock'n'Roll & rockabilly festivale Rumburk Rumble, ako predkapelu Jerry Lee Lewisa, niekoľkokrát na TV Nova a v Českej televízii či ako hlavný kapelu na Boogie plese vo Viedni. V roku 2003 vydali platňu On Fire, v roku 2011 album Neskoro či na knap. Od roku 2013 ich môžete vídať tiež pod názvom Gone Hepsville s vlastnou autorskou hudbou - takto vystúpili napríklad na festivaloch Rhythm Riot, Hep Cats Holiday či Shake That Boogie baby! v Anglicku, Hangar Rockin vo švajčiarsku, Firebirds festivale v Nemecku a mnohých ďalších podujatiach. V roku 2014 vydali platňu LOTS Rhythm u anglicko-nemeckého vydavateľstva Rhythm Bomb.

V decembri roku 2012 bola kapela The Fireballs slávnostne uvedená do Siene slávy slovenského Rock and rollu, čoho si vážia o to viac, že všetci ostatní, s ktorou ju zdieľajú, sú najmenej o generáciu starší. Happyband Orchestra je profesionálny 9.-členný orchester vedený Vladom Ďatelinkom. Na domácej scéne pôsobí už takmer dve desaťročia a vystupuje s rôznymi tipmi programov. Svoj swingový program predstaví 9.9. 2016 v klube Babylon v Slovenskej premiére. Na tento koncert si pripravili nezabudnuteľné svetové melódie prerobené do nových swingových aranžmánov. Budú zárukou, že tanečný parket bude vŕzgať pod náporom energických tanečníkov. Čaká Vás jedinečná PÁRTY SHOW v originálnom prevedení HAPPYBAND ORCHESTRA. Budete počuť a vidieť hity ako napríklad My Way od Franka Sinatru, I Wish You Love od Natalie Cole, Crazy Little Thing Coled Love od Queen, Tell my what i say od Ray Charlesa, Don´t Worry by Happy od Bobby Mc Ferrina, alebo zmes najväčšich hitov od Glenna Millera.

9.9.fb-banner-no-date

 

WORLD MUSIC FESTIVAL

WMunnamed

10.9.2016 o 19.00 h

Na prvom ročníku medzinárodného world music festivalu sa predstavia interpreti domácej scény aj zahraniční hostia. V sobotu večer sa v gala - záverečnom programe predstavia Zohar Fresco z Izraela a Christos Barbas z Grécka, francúzske duo Kevin Seddiki a Bijan Chemirani, skupina Corcovado Salsa Club a slovenská Muzička.

Zohar Fresco je vyhľadávaný izraelský perkusionista. Momentálne s úspechom koncertuje so svojim sólovým projektom Tof Miriam, inšpirovaný rytmami a melodikou svojej vlasti. V Bratislave vystúpi vo dvojici s Christosom Barbasom, gréckym skladateľom, spevákom a hráčom na drevené dychové nástroje.

Francúzsky gitarista s tureckými koreňmi a spoluhráč Al Di Meolu, Kevin Seddiki a perkusionista z Marseille, Bijan Chemirani nahrali spolu album Imaginarium, ktorý úplne prirodzeným spôsobom spája tradičnú hudbu rôznych národov Stredomoria, džez a súčasnú hudbu do jedného pôsobivého celku.

Priestor dostane aj horúce latinskoamerické vystúpenie skupiny Corcovado Salsa Club s hudobníkmi z Peru, Guatemaly, Cuby a Rakúska. Táto desaťčlenná zostava uvedie temperamentnú zmes latinskoamerických štýlov ako salsa, reggaeton, merengue a bachata.

Festival uzavrie obľúbená slovenská skupina Muzička. Ponúkne prierez ľudovou hudbou v autentickom podaní. V roku 2015 sa, ako prvá slovenská skupina dostala do Top 10 výberu odborného Magazínu fRoots. Jej vystúpenie bude bodkou za prvým ročníkom World music Festivalu.

 JB01097cJB Millot 1

zohar foto Maciej Moskwa 

VLADIS - krst albumu Generácia II Kalašnikov

IMG 8251

Pozývam všetkých fanúšikov na krst môjho albumu GENERÁCIA II KALAŠNIKOV do Ateliéru Babylon (BA) 14.09. 2016.

➤ Špeciálnymi hosťami budú
★ MAJK SPIRIT
★ KALI
★ CELESTE BUCKINGHAM
★ MATEJ VÁVRA
+ ďalší umelci z albumu.

Tešiť sa môžete aj na ďalších umelcov ako:
➤ SIMA
➤ ADISS
➤ PREŠPORSKÍ JUNÁCI
➤ JOFRE
➤ MEGA M

Celým programom Vás bude sprevádzať KELSO, víťaz súťaže Restart Freestyle Battle 2016. Zaručene môžete od neho čakať kvalitný freestyle!

BUTY

buty30

Skupina BUTY bude v Babylone sláviť svoje 30. narodeniny! Nezmeškajte výnimočný koncert na oslavu tridsaťročnice tejto česko-slovenskej legendy.

Vstupenky si môžete zakúpiť priamo cez našu stránku, alebo v sieti Ticketportal.

buty-nestandard1

 

TEMNÉ KECY

temne kecy

DIVADLO SKLEP

divadlo sklep

Divadlo Sklep - Mlýny

Pražské Divadlo Sklep oslavuje 45 rokov !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Na motivy divadelnej hry Václava Havla a Karla Bryndy „Život před sebou“.
Kultové predstavenie a najúspešnejšia dráma divadla Sklep všetkých čias. Večný konflikt dobra a zla, pravdy a lži, svedomia a morálky v každom z nás, a to všetko v zelenom, lebo tento príbeh videný monoklom nemilosrdného humoru sa odohrá v malej vojenskej posádke kdesi v Čechách na pozadí tuhej totality konca päťdesiatych rokov.

Úprava: Jiří Fero Burda, Jan Slovák, David Vávra
Hrají: Jiří Fero Burda, Jan Slovák, David Vávra / Robert Nebřenský, Tomáš Hanák, František Váša, Milan Šteindler / Ondřej
Trojan, Zdeněk Marek, Petr Koutecký, Monika Načeva / Hana Pafková

STAVBÁRSKE SRDCE

stavbarskesrdce-r173 res

Private event

event

Private event.

JOZEF HOLLÝ

Klavírny koncert Jozefa Hollého

MAFIÁNSKE HISTORKY

MH13606879 1797667473785834 1016297278377837279 n

Drsný humor v podaní herckých mafiánov v dnes už kultovej komédii, ktorú napísal život sám. Príďte si zdvihnúť náladu šťavnatým predstavením, ktoré sa neštíti obrátiť svet nebezpečnej mafie na nekorektnú srandu.

Autori zábavného predstavenia Mafiánske historky za posledné roky úspešne vyčínali na slovenských javiskách. Odvážnym spôsobom si uťahujú z ostrých chlapov podsvetia, a keďže jazyk tohto prostredia je nevyberaný, predstavenie sa odporúča pre dospelých divákov. Tých však čaká neutíchajúce rehotanie sa na výkonoch štvorice hercov Peter Batthyány, Peter Sklár, Igor Adamec a Martin Vanek.

https://www.facebook.com/events/1116654645059057/

KOOP OSCAR ORCHESTRA

koop

SIMA MARTAUSOVA

sima martausova  

 

 

 

 

 

 

  

Biela Noc Party

Afterparty

Electro Party

Electro Party

Beánia

12919729 1182560495110837 278285474520778070 n

HORKÝŽE SLÍŽE

23 - 1600x1200

Horkýže bude 13. októbra v Babylone pokoj - prídu Horkýže Slíže! No ty koky! 

23 - 1600x1200

 


Event

5

Private event

event

XINDL X s kapelou

Xindl X sa vracia na slovenské turné a prvý krát bude turné aj s KAPELOU !!!!!!!!!!!!!!!

Xindl X zahrá prierez svojimi hitmi, ale tiež predstaví všetky piesne z nového albumu Kvadratúra záchranného kruhu, ktoré vydáva v septembri !!!!!
Xindl X je český pesničkár, ktorý vo svojej tvorbe mieša pop s folkom a country aj hip-hopom, uznávaný je ale aj pre svoje texty. Niekoľko rokov patrí medzi najúspešnejších českých muzikantov. Za svoje dosky získal zlatú platňu, okrem toho 8 nominácií na hudobné ceny Anděl a v ankete Český Slavík cenu pre skokana roka a pre najhrávanejšiu skladbu na internete. Jeho skladby V blbým věku, Anděl, Barbína, Chemie, Láska v housce, Štědrý večer nastal a Dysgrafik patrí medzi najhranejšie skladby v českých rádiách a medzi najsledovanejšie české skladby na YouTube.


20.10.2016 - Ateliér Babylon - Bratislava

xindl x

 

Konferencia

12919729 1182560495110837 278285474520778070 n

ABBA /sk/

ABBA SLOVAKIA

Najväčšie hity legendárnej skupiny – naživo – na nerozoznanie od originálu.
Skupina ABBA SLOVAKIA po vypredanom koncerte na konci roka 2015 opäť prichádza do Ateliéru BABYLON s ďalším koncertom. Pripravili sme si pre Vás nové skladby a nový svetelný design.
Zabavte sa a zaspievajte si s najlepšou slovenskou revivalovou kapelou na vyše 2 hodinovom koncerte hitov ako Super Trouper, Money Money Money, The Winner Takes It All, I have Dream, Dancing Queen, Mamma Mia, Thank You For The Music a ďalšie.
Hudobný a svetelný koncert iba pre Vás vo Vašom meste.

Vstupenky si môžete zakúpiť v sieti Ticketportal, ako aj online na tomto linku.

 

Divadlo

divadlo

KATARZIA - krst CD

katarzia

 

Party

party-in-barcelona

POLE DANCE

a8d98133-b037-4ba9-9638-59e7896410e7

Slovak Pole Sport & Art Championship 2016

Beánia

Študentská akcia.

TIMNA BRAUER & ELIAS MEIRI ENSEMBLE (A, IL), PREßBURGER K. B. (SK, SRB),...

PREßBURGER KLEZMER BAND (SK, SRB) - TSVANTSIK YORN (20 YEARS), TIMNA BRAUER & ELIAS MEIRI ENSEMBLE (A, IL) - SONGS OF JERUSALEM

ATELIER BABYLON

Koncert v rámci festivalu KlezMORE Viedeň - Bratislava

Známych festivalov židovskej kultúry v Európe nie je veľa. Možno z nich spomenúť festivaly v Krakove, Budapešti, Londýne, Weimare,
Fürthe a Ľvove. A potom KlezMORE v pre Bratislavčanov neďalekej Viedni (www.klezmore-vienna.at). Festival KlezMORE Vienna sa konal v
rakúskej metropole desať rokov a počnúc rokom 2014 pokračuje už spoločne v spolupráci so slovenským hlavným mestom. Festival KlezMORE
patrí medzi európske top festivaly židovskej kultúry, vystúpili na ňom najväčšie esá židovskej hudby (napr. nositelia prestížnej ceny
Grammy - americkí The Klezmatics a poľskí Kroke, holandský Amsterdam Klezmer Band, Timna Brauer & Elias Meiri Ensemble známa úspešným
reprezentovaním Rakúska na IBU Eurovision Song Contest). Festival trvá cca. mesiac na prelome októbra a novembra, pozostáva z desiatok
kultúrnych podujatí spojených s kulinarikou a je sprevádzaný hojnou diváckou účasťou.

Bratislava, napriek tomu, že Židia po storočia tvorili jej neodmysliteľnú súčasť, a napriek tomu, že sa v nej stále nachádzajú významné
židovské pamiatky, dlhodobo nemala vlastný „židovský" festival. Aj preto sa v roku 2014 zrodila idea takýto festival organizovať, a to
v spolupráci dvoch hlavných miest a pod jednou značkou. Na bratislavskej časti premiérového spoločného ročníka sa na významných scénach
predstavili kvalitní interpreti zo šiestich krajín (Srbsko, Česko, Lotyšsko, Rusko, Veľká Británia a Slovensko), čo diváci ocenili
hojnou účasťou. Na ostatnom ročníku hudobná úroveň gradovala a predstavili sa umelci až z ôsmich krajín (Arménsko, Srbsko, Slovinsko,
Ukrajina, Spojené štáty americké, Rakúsko, Maďarsko a Slovensko).

„Bratislavská" časť festivalu bude aj tento rok tvoriť jeho menšiu časť. Avšak, určite nie bezvýznamnú. Už teraz sa počíta s
vystúpeniami troch hudobných zoskupení, a v závislosti od výšky finančných príspevkov aj tanečným workshopom, prednáškou o židovskej
Bratislave a prehliadkou židovských pamiatok Bratislavy.
Interpreti vystupujúci tento rok v Bratislave patria k celosvetovej špičke svojho žánru a budú headlinermi celého festivalu.

Otvárací galakoncert festivalu sa uskutoční tento rok v Bratislave 4. novembra 2016 o 19.00 hod.. Pódium v renomovanom bratislavskom
klube Ateliér Babylon bude patriť multižánrovému zoskupeniu umelcov z troch krajín sveta - Rakúska, Izraela a Trinidad a Tobago pod
názvom TIMNA BRAUER & ELIAS MEIRI ENSEMBLE v programe SONGS OF JERUSALEM.
www.brauer-meiri.com
Speváčka Timna Brauer s jemenskými koreňmi je absolútnou svetovou špičkou v oblasti world music, pričom k jednému z vrcholov jej
doterajšej kariéry patrí reprezentácia Rakúska na renomovanej speváckej súťaži EUROVISION SONG CONTEST. Jej partner v hudobnom, ale aj
súkromnom živote, Elias MEIRI má povesť jedného z najlepších svetových jazzových klavíristov. Okrem tohto zoskupenia na galavečere
vystúpi aj domáci PREßBURGER KLEZMER BAND, nositeľ prestížneho ocenenia RADIO_HEAD AWARD za najlepší album v kategórii world&folk.

Cena lístkov:

Predpredaj: 10 EUR / koncert

_Cena je limitovaná do 30.09._

V deň konania koncertu: 12 EUR

Festivalpass (oba koncerty):

18 EUR

_Cena je limitovaná do 30.09._

www.ticketportal.sk

 

VICTOR WOOTEN

Victor Wooten

Beánia

Beánia

J. A. R.

FullSizeRender

M.I.N.E. & OCEÁN

MINE ab

 

THE 69 EYES (FIN)

Koncert skupiny THE 69 EYES

JELEN

ATT02918   

 

Jelen-1

 

 

 

 

 

 

CUBA

TBA

KORBEN DALLAS

Koncert Korben Dallas

Divadlo

divadlo masky

Beánia

Študentská akcia

Private Party

 private party

 

BURLESQUE

Burlesque show

Private event

5

Event

Private event

Event

5

LUCIA ŠORALOVÁ

Koncert Lucie Šoralovej.

Private party

Event

Private event

event

FestofKAA

      festofkaa

Event

Private event

Private party

Private party

Party

party2

Divadlo

divadlo masky

SILVESTER

silvestertitulka-14637640

Private event

5

Event

Private event

SMOLA A HRUŠKY

smola a hrusky promo2014 6

TBA

tba

TBA

tba